piątek, 21 stycznia 2011

Rusza druga edycja międzynarodowego projektu na rzecz najstarszego pokolenia Polaków!

Od stycznia 2011 roku warszawski oddział Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” realizuje drugą edycję polsko-niemieckiego projektu skierowanego do seniorów powyżej 65 roku życia – w do w szczególności do ofiar nazizmu.

Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez niemiecką Fundację „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość.
W ramach drugiej edycji projektu „mali bracia Ubogich” realizują działania mające na celu przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych, budowanie i umacnianie więzi seniorów z młodszymi pokoleniami oraz podkreślanie wartości ich doświadczenia.

Do działań tych należą:
Organizowanie nieodpłatnych konsultacji ze specjalistami z dziedziny prawa, medycyny, psychologii i pracy socjalnej w warszawskiej siedzibie Stowarzyszenia „mbU” po uprzedniej rejestracji telefonicznej pod numerem telefonu (22) 635 13 64 lub +48 501 13 85 13.

Organizowanie bezpłatnych warsztatów dla wolontariuszy i seniorów dotyczących relacji międzypokoleniowych, umiejętności miękkich, wiedzy o Warszawie, jak też warsztatów ze specjalistami (psycholog, lekarz, itp.) realizowanie akcji pt. „Opowiem Ci o Mojej Warszawie”, w skład której wchodzą:

→ organizowanie spotkań skierowanych do seniorów i wolontariuszy, które efektywnie wpływają na powstawanie i pielęgnowanie międzypokoleniowego dialogu. Uczestnicy spotkań mają okazję m.in. do opowiedzenia historii swojego życia, do wymiany doświadczeń, zaprezentowania swoich pasji i zawiązywania nowych przyjaźni,

→ nagrywanie wspomnień seniorów dotyczących ich życia w Warszawie (okres przedwojenny, okres okupacji niemieckiej), archiwizacja zachowanych źródeł materialnych i sesje fotograficzne do każdego z nagrań.

- To jednak nie wszystko! - dodaje Joanna Mielczarek, Dyrektor ds. Projektów i Promocji -
Oprócz wymienionych działań, projekt polsko-niemiecki obejmuje także kolejną międzypokoleniową „Podróż pojednania” do Berlina dla aktywnych uczestników projektu, konkursy fotograficzne oraz wiele innych, atrakcyjnych wydarzeń.

Rekrutacja osób zainteresowanych udziałem w projekcie - zarówno seniorów jak i wolontariuszy trwa!
W każdym momencie można do nas dołączyć!

Zgłoszenia należy kierować mailowo:
mjaworska@malibracia.org.pl 
lub telefonicznie pod nr tel. 22 635 13 64 lub +48 501 13 85 13.
 
Więcej informacji dotyczących projektu dostępnych jest na stronie internetowej Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”: http://www.malibracia.org.pl/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz